סיפור הקרבונים והקילוגרמים
לפני הכול, הבהרה קטנה: ה”קרבונים” הם משחק מילים שלי (פחמימות = carbohydrates, ‘carbs’)

כשרואים חבר לעבודה כל יום למשך זמן לא קצר, אפילו יותר מאשר את האישה והילדים, קשה שלא לשים לב כשמשקלו משתנה. והנה יום אחד שמתי לב ש”יוסי” (שם בדוי) ירד במשקל. לשאלתי האם נכון הדבר, התשובה היתה “כן, 15 ק”ג!”. (מביך לשים לב רק אחרי 15 ק”ג …). הסתקרנתי לדעת איך הוא עשה זאת, וקיבלתי הסבר ארוך ודי מפורט על תזונת LCHF. כמובן שבליבי ביטלתי את כל ההסברים, אבל בגלל מי שאני הייתי חייב לערוך ניסוי על עצמי ולראות אם אכן אפשרי הדבר.
בשלב הראשון , של ניסוי ה”דיאטה”, הפחמימות קיבלו אצלי שם חדש: “קרבונים”. להפתעתי כבר בשבוע הראשון ירדתי 3 ק”ג רק מהמנעות מאכילת פחמימות. ירידה כזאת קורית לי בד”כ רק אחרי מחלת שפעת של 4-5 ימים. אבל החלטתי ששבוע מוצלח אחד הוא לא מדד אמיתי ולכן המשכתי את הניסוי. התוצאות שהתקבלו בהמשך הפתיעו אותי, כי חוץ מפחמימות אכלתי כמו חזיר כל דבר שהיה אפשר להכניס לפה. בשבוע השני ירדתי “רק” 1.5 ק”ג, בשבוע השלישי 1.2 ק”ג, וברביעי 0.9 ק”ג. וכן הלאה עד שירדתי 13 ק”ג!
להפתעתי העליתי 3 ק”ג למרות שלא עשיתי שינויים נוספים ומאז המאזן שלי ב-10 ק”ג פחות.
“ומה בבית?” אתם שואלים, אז ככה: אישתי צחקה עליי בהתחלה, אך אחרי שראתה את התוצאות המרשימות, היא הצטרפה ל-LCHF והורידה 18 ק”ג! אבל זה כבר הסיפור שלה…
כאן המקום והזמן להודות לדינה דוד על ההדרכה וההכוונה בתזונת ה-LCHF.

אני קיבלתי את ההחלטה לבצע שינוי בחיי, לאחר שהשתחררתי מהצבא. בגיל 22 אחרי אין ספור ניסיונות קושלים של דיאטות כאלו ואחרות, רעיון שינוי החיים בשיטת ה- LCHF הגיע לאוזניי.
בהתחלה, באופן תמים חשבתי שזו עוד אחת מאותן דיאטות שמבטיחות בטן שטוחה ולכן לא התלהבתי יותר מדי והייתי די סקפטית. לא האמנתי שהפעם מדובר בשיטה שאיתה אוכל להתמיד, שיום אחד אוכל לבצע פעילות גופנית ממושכת בלי להרגיש כבדה ועייפה ובעיקר לא האמנתי שאזכה לראות תוצאות פיזיות על גופי כגון הורדה במשקל, היעלמות של פצעי בגרות ושמחה מביצוע דיאטה!
למרות כל הסקפטיות החלטתי ללכת על זה. ולהפתעתי הרבה, התוצאות לא איחרו לבוא וכבר בחודש הראשון גיליתי כי חל בגופי שינוי לא קטן. הרגשתי יותר קלה, למרות שהורדה במשקל הגיע רק לאחר מכן.
כך, אחרי מס’ חודשים בלבד ירדתי במשקלי באופן די גדול, גופי התחיל לקבל צורה מעוצבת, הרגשתי בריאה וקלה ופשוט הייתי יותר שמחה.
שיטת ה- LCHF היא לא שיטה מופרחת, זו שיטה שמבוססת על מדע ועל מחקרים רבים שעד היום פשוט החליטו והעדיפו לדחוק הצידה. מעבר לעובדה שהצלחתי לרדת במשקל, גיליתי שאפשר לעשות דיאטה ולהישאר אדם שמח, לאכול מתי שבא לי ועוד את המוצרים שבעבר היו בתחלית האיסור המוחלט!!
היום, ה- LCHF הפך להיות חלק בלתי נפרד מחיי. אני מרגישה טוב עם עצמי, אני נהנת לאכול ובעיקר אני שמחה ומאושרת לדעת שאני מנהלת חיים בריאים.